Profilaktyka raka prostaty
Wychodząc na przeciw potrzebom profilaktycznym mężczyzn uruchamiamy Poradnię Urologiczną, działającą w ramach Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Prostaty. Poradnia jest całkowicie bezpłatna, a przyjęcie do niej nie wymaga skierowania.
Nowotwór prostaty atakuje mężczyzn głównie po 45 roku życia, będąc 3 najczęstszą przyczyną śmierci z powodów nowotworowych.
Co powinno niepokoić?
- trudności w oddawaniu moczu,
- uczucie ciągłego parcia,
- ból i pieczenie podczas oddawania moczu,
- uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza po oddaniu moczu,
- częste oddawanie moczu nocą,
- wąski strumień moczu.
Po pierwsze profilaktyka
Szpital Wojewódzki w Poznaniu stawia na wczesną profilaktykę nowotworów prostaty, dlatego oferujemy Panom badania profilaktyczne, w skład których wchodzi:
- Urologiczna ocena pacjenta z dokładnym wywiadem lekarskim: Podczas wizyty lekarz zbierze szczegółowy wywiad medyczny, co pomoże w identyfikacji czynników ryzyka oraz objawów związanych z rakiem prostaty.
- Badanie per rectum: To palpacyjne badanie, które pozwala na wstępną ocenę gruczołu krokowego pod kątem nieprawidłowości czy guzków.
- Pomiar poziomu PSA (specyficznego antygenu dla gruczołu krokowego): Badanie PSA jest przydatne w ocenie funkcji prostaty oraz może służyć jako wskaźnik sugerujący rozwój raka.
- Ultrasonografia transrektalna gruczołu krokowego (TRUS): To technika obrazowania, która pozwala na dokładną ocenę struktury i ewentualnych zmian w gruczole krokowym.
Badanie są skierowane do Panów w wieku 45+, a co najważniejsze są bezpłatne, nie wymagają skierowania i pozwalają na szybką diagnostykę oraz leczenie w naszym Szpitalu.
Jeśli znajdziemy coś niepokojącego, co dalej?
W przypadku, gdy lekarz w poradni stwierdzi konieczność bardziej zaawansowanej diagnostyki, pacjent zostanie skierowany w trybie pilnym do Oddziału Urologii naszego Szpitala, gdzie zostaną przeprowadzone następujące badania:
- Rezonans magnetyczny miednicy,
- Biopsja celowana prostaty,
- Biopsja fuzyjna prostaty.
W przypadku zdiagnozowania nowotworu
Leczenie raka prostaty jest wieloetapowym procesem, który zależy od wielu czynników, takich jak stadium choroby, wiek pacjenta, jego ogólny stan zdrowia oraz indywidualne preferencje. W Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu skupiamy się głównie na leczeniu operacyjnym z zastosowaniem najnowocześniejszych metod laparoskopowych oraz przy użyciu systemu da Vinci.
Wybór odpowiedniej metody leczenia raka prostaty zależy od indywidualnych czynników pacjenta i charakterystyki choroby. Ostateczna decyzja o leczeniu powinna być podejmowana we współpracy z lekarzem, który oceni wszystkie dostępne opcje i dostosuje terapię do potrzeb pacjenta. Ważne jest, aby pacjent był odpowiednio poinformowany i uczestniczył aktywnie w procesie podejmowania decyzji.
Postaw na profilaktykę, zadzwoń pod numer 61 8 299 764 i umów się już dziś na bezpłatne badanie!
Rejestracja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-14:00.
Badania odbywają się w Gabinecie 115 – I piętro, Rotunda, wejście A
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!