Logo Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu
Powróć do: strona główna

Deklaracja dostępności

Szpital Wojewódzki w Poznaniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony https://www.lutycka.pl/.

Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

Data sporządzenia deklaracji:
Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Materiały publikowane po 2022-03-01 są zgodne z ustawą o dostępności cyfrowej.

Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2025-03-31

Informacje zwrotne i dane kontaktowe.

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Paulina Jankowska, dostepnosc@lutycka.pl. +48 61 8 212 489

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

 

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Szpital Wojewódzki w Poznaniu prowadzi działalność w 3 filiach o różnych adresach:

a) Siedziba i Filia nr 1 - Szpital Wojewódzki w Poznaniu ul. Juraszów 7/19 60-479 Poznań

Aktualnie na terenie Filii nr 1 prowadzone są prace budowlane w związku z budową Centrum Medycyny Ratunkowej, Wielkopolskiego Centrum Lecznictwa Ambulatoryjnego i Rehabilitacyjnego w związku z powyższym, można napotkać dodatkowe utrudnienia z miejscem parkingowym lub dojściem do głównych wejść Szpitala. Wejście główne do Przychodni z poziomu gruntu przez okrągły budynek tzw. Rotundę, drzwi otwierane automatycznie. Z miejsc parkingowych do wejścia na teren budynku prowadzą utwardzone dojścia.  Za budynkiem łóżkowym znajduje się podjazd z poręczami, które ułatwiają poruszanie się na wózku. Toalety w Przychodni nie są przystosowane do osób z niepełnosprawnościami. Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz na Oddziały Szpitala wchodzimy z poziomu gruntu wejściem W2 lub W17 (wejście od strony budynku Centrum Opieki Długoterminowej i Psychiatrycznej) gdzie znajduje się podjazd dla wózków. W całym budynku znajdują się windy umożliwiające komunikację pionową z poziomu gruntu budynku, na każdym oddziale znajduje się oznakowana oraz przystosowana toaleta dla osób niepełnosprawnych. Budynek Centrum Opieki Długoterminowej i Psychiatrycznej, do budynku prowadzą dwa wejścia z poziomu gruntu, w całym budynku znajdują się windy umożliwiające komunikację pionową. Na terenie Filii nr 1 obowiązuje płatny, niestrzeżony parking, który jest obsługiwany przez automatyczny, bezbiletowy system parkingowy. Osoby posiadające ważną kartę parkingową dla osób niepełnosprawnych są zwolnione z opłat.

b) Filia nr 2 - Szpital Rehabilitacyjno- Kardiologiczny w Kowanówku ul. Sanatoryjna 34, 64-600 Oborniki (pod nazwą Szpital Wojewódzki Poznaniu Filia nr 2)

Na terenie Szpitala zlokalizowane są 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, z parkingów do budynków prowadzi utwardzona droga, przed budynkami znajdują się podjazdy z poręczami, które ułatwiają poruszanie się na wózku. W każdym budynku piętrowym są windy. Na każdej kondygnacji znajduje się oznakowana oraz przystosowana toaleta dla osób niepełnosprawnych. Plany ewakuacyjne. Rejestracja do Poradni znajduje się w budynku administracyjno-leczniczym, lada od rejestracji jest częściowo obniżona.

c) Filia nr 3 - Wielkopolskie Centrum Rehabilitacji ul. Sanatoryjna 2, 60-480 Poznań (pod nazwą Szpital Wojewódzki Poznaniu Filia nr 3)

Na terenie Szpitala nie ma wyznaczonych oraz oznakowanych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, parking jest ogólnodostępny, brak problemów z zaparkowaniem. Z parkingu do wejścia do budynku prowadzi utwardzona droga, po lewej stronie przed wejściem znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcze. W budynku znajduje się winda oraz platforma przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Szpital wyposażony jest w nieoznakowane, ale przystosowane toalety dla osób niepełnosprawnych. 

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Osobom głuchym lub słabosłyszącym zapewniamy korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego on-line, do którego dostęp można uzyskać klikając w ikonę „ucha”, znajdującym się na górnym pasku naszej strony internetowej. Komunikacja odbywa sią za pośrednictwem połączenia wideo na komputerze/tablecie/telefonie pacjenta wprost z przeglądarki.

We wszystkich Filiach Szpitala znajdują się pętle indukcyjne, miejsca w których można z nich skorzystać są oznaczone specjalnym znakiem. Istnieje możliwość wejścia do każdego obiektu Szpitala z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.

We wszystkich budynkach Szpitala nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a oraz oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 2017 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz. U. z 2017 r. poz. 2247

Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Dz.U. z 2019 r. poz. 848