Rejestracja do poradni oraz diagnostyki obrazowej
Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej znajduje się na 2 piętrze budynku łóżkowego Szpitala i dysponuje 45 łóżkami. Oddział zajmuje się leczeniem operacyjnym klasycznych schorzeń chirurgicznych takich jak: przepukliny, choroby pęcherzyka żółciowego oraz dróg żółciowych, choroby przewodu pokarmowego i gruczołów dokrewnych.
Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę oraz leczenie operacyjne nowotworów przewodu pokarmowego (żołądka, jelita grubego i cienkiego, odbytnicy) - operacje klasyczne i laparoskopowe, w tym zabiegi endoskopowe oraz z wykorzystaniem systemu robotycznego. Wykonujemy także operacje nowotworów tarczycy. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem medycznym oraz salami operacyjnym wyposażonymi w najnowsze technologie do wykonywania zabiegów w technikach otwartych, jak i wideoskopowych. Posiadamy sprzęt do neuromonitoringu używany podczas operacji na gruczole tarczowym.
Pacjenci Oddziału Chirurgii w okresie pooperacyjnym zabezpieczeni są przez doświadczony zespół Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, zapewniamy także profesjonalną opiekę pielęgniarską oraz podstawową rehabilitację ruchową – pozabiegową.
Współpracujemy ze szpitalnym Zakładem Diagnostyki Endoskopowej, w którym wykonywane są m.in. zabiegami ERCP, a także z SOR-em i innymi oddziałami w formie specjalistycznych konsultacji. Pacjentów po zakończonej hospitalizacji kierujemy do Specjalistycznych Przychodni Przyszpitalnych celem dalszej opieki ambulatoryjnej.
1. Chirurgia ogólna:
2. Chirurgia kolorektalna:
3. Chirurgia endokrynologiczna:
4. Chirurgiczne leczenie chorób pęcherzyka żółciowego oraz dróg żółciowych - kamica żółciowa
6. Leczenie chorób trzustki – zapalenie ostre i przewlekłe
7. Endoskopia zabiegowa - gastroskopia, kolonoskopia, ERCP – diagnostyczne, łącznie z protezowaniem dróg żółciowych, endoskopowe zaopatrywanie krwawień z przewodu pokarmowego, polipektomie. Nie realizujemy badań w ramach programów profilaktycznych.
8. Zaopatrywanie urazów jamy brzusznej oraz klatki piersiowej – drenaż odmy opłucnowej , leczenie zachowawcze uraz czaszkowo – mózgowych
W wyznaczonym dniu przyjęcia do oddziału prosimy Państwa o stawienie się na czczo (bez jedzenia i picia) o godz. 9:00-10:00 w Izbie Przyjęć Panowych (wejście D).
Dokumenty niezbędne przy planowym przyjęciu do szpitala:
1. Należy posiadać przy sobie wszystkie przyjmowane dotychczas leki, a w przypadku leków na nadciśnienie tętnicze, leków regulujących poziom hormonów tarczycy lub osłaniających żołądek należy je przyjąć zgodnie ze stałym zleceniem lekarskim, również rano w dniu przyjęcia.
2. Rzeczy niezbędne w czasie pobytu w szpitalu na około 4 dni.
3. Zaleca się odstawienie leków rozrzedzających krew np. Polocard, Acard, Polopityna na 7 dni przed planowanym zabiegiem operacyjnym.
4. Prosimy o pozostawienie biżuterii i kolczyków w domu.
Kierujący Oddziałem – dr n. med. Michał Grzeszczak 61/8212 481
Z-Ca Kierujacego – lek. med. Jacek Waligóra 61/8212-410
Pielęgniarka Oddziałowa – Jadwiga Nowak 61/8212 285
Sekretariat – Elżbieta Pytel: 61/8212 381
Dyżurka Lekarska 61/8212 222
Dyżurka Pielęgniarek – 61/8212 406, 61/8212 506