Rejestracja do poradni oraz diagnostyki obrazowej
Oddział mieści się na III i IV piętrze budynku łóżkowego szpitala.
W obszarze ginekologii oddział dysponuje 18 łóżkami.
Zakres działalności:
1. zabiegi diagnostyczno-lecznicze
* kolposkopia
* biopsja szyjki macicy
* leep-konizacja (elektrokonizacja)
* konizacja chirurgiczna
* łyżeczkowanie kanału szyjki i jamy macicy
* histeroskopia diagnostyczna
* histeroskopowe usuwanie zmian w macicy - polipów, mięśniaków
2. operacje onkologiczne
3. operacje laparoskopowe:
4. operacje z zakresu uroginekologii i ginekologii estetycznej
5. diagnostyka endokrynologiczna – pełne pakiety badań hormonalnych
6. diagnostyka i leczenie powikłań wczesnej ciąży
7. diagnostyka niepłodności
8. śródoperacyjna diagnostyka histopatologiczna
9. badania urodynamiczne
W Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu wykonywane są operacje usunięcia raka trzonu macicy z wykorzystaniem systemu robotycznego. Zabiegi wykonywane są przez certyfikowany zespół w składzie: dr Marcin Przybylski (Kierownik Oddziału) oraz dr Klaudia Kotynia. Kwalifikacja do zabiegów operacji robotycznych raka trzonu macicy: Pacjentki z rozpoznanym w badaniu histopatologicznym nowotworem prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 61 8 212 520 w celu umówienia się na kwalifikację do zabiegu- szczegóły.
Bez względu na to, czy zaplanowany jest zabieg 1-dniowy, czy też operacja wymagająca dłuższego pobytu, należy zabrać ze sobą:
W obszarze położnictwa oddział liczy 23 łóżka. Przebywają na nim Pacjentki po porodach oraz Pacjentki ciężarne, wymagające diagnostyki i leczenia w warunkach szpitalnych. Na oddziale prowadzona jest opieka nad pacjentkami z cukrzycą ciążową – również w formie edukacji diabetologicznej oraz konsultacji z lekarzem diabetologiem. Ponadto na Oddziale wykonywane są badania prenatalne. W skład oddziału wchodzi także Pokój Laktacyjny dla Mam oraz dwa pokoje hotelowe dla matek dzieci, które muszą pozostać na Oddziale Noworodkowym.
Dostępne są sale jedno-, dwu- i trzyosobowe. Na oddziale funkcjonuje system „rooming-in” – noworodki przebywają na salach razem z mamami.
Na oddziale zapewniamy dla Naszych Pacjentek:
W skład Bloku Porodowego wchodzą 4 sale porodowe oraz sale intensywnego nadzoru przed i i po porodzie. Na naszym Oddziale odbywają się porody rodzinne. Rocznie odbywa się u nas około 1300 porodów.
Co możemy zaproponować rodzącym:
Co zapakować do porodu?
Dokumenty potrzebne do przyjęcia:
Przy przyjęciu do porodu NIE jest wymagane skierowanie do szpitala.
Ojcowie mogą zostać z Mamą i nowo narodzonym dzieckiem po porodzie tyle czasu ile potrzebują! Chcemy abyście, w trakcie pobytu na Bloku Porodowym i oddziale Położniczo - Ginekologicznym, mogli spędzić ten niepowtarzalny czas we troje, dostosowując go do Waszych potrzeb, bez względu na porę dnia czy nocy. Wierzmy, że atmosfera wzajemnej bliskości w pierwszych godzinach spędzonych razem nie tylko zwiększa komfort psychiczny, ale jest również kluczowa dla tworzących się relacji rodzicielskich oraz umocnienia nowo powstałej więzi.
Uprzejmie informujemy, że szpital nie wystawia zaświadczeń o urodzeniu dziecka, gdyż zgodnie z wytycznymi ZUS od 2014 roku podstawą do uzyskania zasiłku macierzyńskiego po porodzie jest tylko i wyłącznie odpis skrócony aktu urodzenia dziecka. Podstawa: https://www.zus.pl/swiadczenia/zasilki/zasilek-macierzynski/niezbedne-dokumenty
Dla Mam przebywających na Oddziale dostępny jest również pokój laktacyjny „Mamy Miejsce”, wyposażony w laktatory, butelki, sprzęt do dezynfekcji, lodówkę do przechowywania mleka. Znajduje się tam również komfortowy kącik, gdzie można odciągnąć pokarm oraz materiały edukacyjne na temat laktacji i opieki nad noworodkiem. Dostępna jest pomoc położnych laktacyjnych.
Wychodząc na przeciw potrzebom zdrowych mam, które chcą pozostać przy dzieciach przebywających na Oddziale Neonatologicznym uruchomiliśmy specjalny Pokój Noclegowy dla Matek, dzięki któremu Mamy spoza Poznania będą mogły być przy swoich dzieciach. Pobyt w pokoju noclegowym jest bezpłatny, bezpłatne jest również pełne wyżywienie - szczegóły
Oddział prowadzi bezpłatną szkołę rodzenia. Zajęcia odbywają w cyklu 6 spotkań i są prowadzone przez położne z naszego bloku porodowego. Moduł tygodniowy (zajęcia w środę popołudniu) lub weekendowy (zajęcia w sobotę).
W planie:
Zapisy pod numerem telefonu 61 8 212 495.
W budynku poradnianym szpitala (Rotunda) na II piętrze prowadzona jest Przyszpitalna Poradnia Ginekologiczno-Położnicza, w której przyjmują lekarze z naszego Oddziału.
W Poradni przeprowadzane są:
Rejestracja: tel. 618212414
Godziny pracy poradni:
W ramach jej funkcjonowania pacjentki otrzymują pomoc w:
Poradnia działa w środy, w godzinach 10:00-13:00.
Wizyta jest możliwa po uprzedniej rejestracji pod numerem telefonu: 61 821 24 92
Kierownik Oddziału: dr. n. med. Marcin Przybylski
Zastępca Kierownika Oddziału: dr. n. med. Dominik Pruski
Położna Oddziałowa: Monika Klimczak tel.: 61 8 212 520
Z-ca Położnej Oddziałowej: Dorota Cieślak tel.: 61 8 212 412
Blok Porodowy tel.: 61 821 24 95
Ginekologia tel.: 61 821 25 59
Położnictwo tel.: 61 821 24 92
Zapraszamy do śledzenia fanpage'a Oddziału na Facebooku! Można tam znaleźć bieżące informacje z życia Oddziału.